o-mnie

 

Cześć!

Mam na imię Justyna. 

Robię własnoręcznie świece dekoracyjne, świece zapachowe, woski i tabliczki zapachowe- wszystko z naturalnego wosku sojowego.

Co mogę Ci dać?

Tutaj pragnę dzielić się wszystkim tym, co dobre, zdrowe i pozytywne. Ponieważ Kierunek Natura to miejsce, w którym chcę zachęcać Cię do dbania swoje emocje i potrzeby. Misją mojej marki jest zachęcić Cię do większej uważności na siebie, wdzięczności, bliskości z naturą, bycia sobą oraz życia Tu i Teraz. Swoją pracą, chcę pomagać kobietom czerpać przyjemność z drobnych rzeczy. Pokazuję, jak ważna jest w życiu umiejętność relaksacji i odpoczynku. 

Co wyróżnia Kierunek Natura?

Do każdego zamówienia dołączam skromne podziękowanie. Papier, na którym je drukuję, jest ręcznie czerpany i w pełni kompostowalny. Dlatego, jeśli lubisz niespodzianki i tak jak ja kochasz naturę, zasadź kartkę w ziemi. Następnie dbaj, aby ukryte w nim nasiona kwiatów łąkowych (mak polny, stokrotka, rumianek, maciejka)

miały stały dostęp do wody i słońca. Dzięki czemu, wyrośnie Ci w doniczce/ ogródku prawdziwa mikro łąka. Jeśli to z Tobą nie rezonuje, rzuć kartkę na żyzną glebę, a natura już  sobie sama poradzi (pszczółki będą Ci wdzięczne). Do każdego zamówienia świec zapachowych w szkle dołączam dodatkowo wskazówki, jak palić świece sojowe (w elegancko i ręcznie zalakowanej kopercie).  To daje Ci jeszcze więcej nasion do zasadzenia!


To moje podziękowanie za zaufanie.


Kilka ciekawostek o moich świecach sojowych:


Po pierwsze palą się one 2x dłużej, niż te ze sklepu. Dlaczego?
Używam wyłącznie 100% naturalnego wosku sojowego.

Po drugie, są zdrowszą i wydajniejszą alternatywą dla powszechnych świec parafinowych. Wiedziałaś o tym?
Dzieje się tak ponieważ nie zawierają ani grama parafiny. Dzięki temu, podczas spalania świeca nie emituje szkodliwych substancji. Wosk sojowy jest w pełni naturalny.

Świece w szkle nigdy się nie kurzą, co więcej dbają o Twoje meble. Ale jak to?
Drewniana przykrywka chroni świece przed kurzem. Podczas palenia pełni też funkcję podkładki. Zabezpiecza w ten sposób mele przed nadmiarem ciepła.

Knoty moich świec nie dymią. Wiesz dlaczego?
Po pierwsze, stawiam na bawełniane knoty, które są pozbawione ołowiu. Po drugie, przypominam o systematycznym przycinaniu knotów przed każdym kolejnym odpaleniem świecy.

Są przyjazne weganom. Ale co to, tak naprawdę, znaczy?
W produkcji świec, wosków i tabliczek stosuję jedynie surowce pochodzenia roślinnego. Ponadto, świece, ani żaden składnik użyty podczas jej tworzenia nie był testowany na zwierzętach. Sam wosk sojowy pochodzi ze zrównoważonej, europejskiej plantacji (wosk bez GMO, biodegradowalny).

Jak to się zaczęło?

Jak wiele rękodzielniczych biznesów, tak i ten, powstał w odpowiedzi na ograniczenia związane z wybuchem pandemii. Mieszkanie, dzieci, zwierzaki, obostrzenia, home office męża.  Znasz to, prawda? Jedynym ratunkiem były ucieczki do lasu, nad rzekę, na wieś. Tym razem, potrzebowałam czegoś więcej. Czasu i przestrzeni tylko dla siebie. Tak to się zaczęło.

Co robię, gdy nie tworzę z wosku sojowego?

Od ponad 12 lat pracuję służbie zdrowia jako psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia. Choć trudny to zawód, to daje ogrom satysfakcji i dumy. Muszę przyznać, że widok podejmowanych zmian przez osoby trzeźwiejące i/lub ich bliskich przywraca wiarę w ludzi.  Nigdy nie sądziłam, że coś poza psychologią może mnie tak pochłonąć, fascynować i dawać tyle radości. 

Dla kogo to robię?

Dla takich kobiet, jak Anita, która pisze nt. świecy zapachowej Miód i Mleko, tak:

    „Odpaliłam świecę. Ja jestem zachwycona, bo ona pachnie. Naprawdę pachnie !
     To nie to co inne, kiedy ten zapach jest na początku i czujesz go przez chwilę. Świecę odpaliłam w sypialni. Ale tak naprawdę aromat było czuć w całym domu. Będąc w         kuchni ( najdalej od sypialni ) która nie ma drzwi, czułam słodkawy, przyjemny zapach. Naprawdę totalne zaskoczenie. Więc gdy wchodzę do sypialni to aż mi                           przyjemnie. Dla mnie to jest 10/10. Zapach czuć na każdym etapie. Przed odpaleniem, w czasie palenia jak i po zgaśnięciu. Ta intensywność jest oczywiście różna, ale           zawsze czuć.”

 

Dla takich kobiet, jak Ewelina, która pisze o świecy zapachowej Malina, tak:

„Takie rękodzieło idealnie nadaje się na prezent. Zawartość opakowania zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie- estetycznie i ekologicznie. Wspaniały pomysł z papierem zawierającym nasiona, który można zasadzić! To naprawdę fajny, ciekawy i unikatowy zestaw oraz dobry, wartościowy produkt. Myślę, że jeżeli ktoś ją kupi, to nie będzie żałował. W dodatku świeczka świetnie się sprawdzi zarówno na oryginalny prezent jak i na własny użytek, jeśli komuś zależy na tym, żeby produkt był wysokiej jakości, ekologiczny i nie tracił swoich właściwości zbyt szybko – naprawdę polecam :)”

Dla takich kobiet, jak Ty!

Dlatego, zapraszam Cię do kontaktu, do zbudowania autentycznej relacji. Masz pytania- pytaj. Dziel się swoimi spostrzeżeniami i opiniami o wpisach i produktach.

 

 

A teraz, na koniec, zatrzymaj się i pomyśl, kiedy ostatnio zrobiłaś coś tylko dla siebie? 

Tak bez okazji. Bez wyrzutów sumienia.

 

 

Justyna

Moje miejsca w sieci  

o mnie, O mnie